Ślubowali na sztandar. Nowi policjanci w szeregach lubelskiej policji. Wśród nich jest 8 kobiet

Ślubowanie nowych policjantów w Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Ślubowanie nowych policjantów w Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lublin

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą wypowiedziało w środę 31 policjantów. Nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do komend policji na terenie woj. lubelskiego.

Nowi policjanci zasilili szeregi lubelskiej policji

W środę w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 31 nowych funkcjonariuszy. Wśród grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 8 kobiet i 23 mężczyzn. Pięć osób uzyskało tytuł ratownika, cztery posiada certyfikaty poświadczające ukończenie kursów i szkoleń z zakresu informatyki. Jedna osoba udokumentowała posiadanie patentu do prowadzenia jachtów motorowych.

„Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci otrzymywali za posiadanie dodatkowych kwalifikacji” – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Świdniku oraz Tomaszowie Lubelskim.

Kolejne przyjęcia w nasze szeregi odbędą się w lipcu, sierpniu, październiku oraz grudniu.

Jak zostać policjantem?

Zastanawiasz się nad wstąpieniem do policji? Informację o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić oraz wymaganych dokumentach, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ulicy Narutowicza 73, pod numerem 47 811-46-55.

Zdjęcie ze ślubowania policjantów

Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie
Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie
Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie
Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie
Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.