Ślizgawica sparaliżowała Lublin. Wiemy, ile kosztowała interwencja służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie miasta

Policja zablokowała przejazd al. Witosa
Policja zablokowała przejazd al. Witosa | fot. czytelniczka Maryla

Marznące opady w sobotnie popołudnie spowodowały, że na ulicach Lublina zrobiło się bardzo ślisko. Ślizgawica dosłownie sparaliżowała miasto. Poznaliśmy kwotę, jaką Lublin zapłacił za interwencję służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie miasta.

Lublin. Ulice jak lodowisko

W sobotę (23.12) na wszystkich ulicach było tak ślisko, ze wiele aut miało problemy z wyjazdem pod wzniesienia. Całe miasto było sparaliżowane, tworzyły się ogromne korki spowodowane przez gołoledź na drogach. Przez ślizgawicę doszło do około 60 kolizji drogowych. Lód na ulicach Lublina spowodował, że w wyniku zdarzeń drogowych uszkodzonych zostało 11 pojazdów komunikacji miejskiej.

Zobacz szczegóły: ZTM o stratach po sobotniej sytuacji na ulicach Lublina. W wyniku zdarzeń uszkodzonych zostało 11 pojazdów

Miasto podtrzymuje swoje stanowisko, że służby drogowe odpowiedzialne za zimowe utrzymanie miasta były przygotowane na atak zimy i nie ma powodu, by pociągnąć firmy do odpowiedzialności za sytuację, która miała miejsce.

„Warunki pogodowe zmieniły się bardzo gwałtownie, powodując gołoledź. Wykonawcy podjęli działania niezwłocznie po pogorszeniu się warunków na drogach. Pierwsze pługosolarki wyjechały już po godz. 16:00” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Sobotnia akcja zimowego utrzymania miasta kosztowała około 360 tysięcy złotych. Warunki na drogach były tak trudne, że nawet sam sprzęt, w tym pługopiaskarki, miał problemy z poruszaniem się ulicami. Zobacz szczegóły: Kierowca pługosolarki próbował się ratować, jednak było zbyt ślisko. Pojazd uderzył w trolejbus

Zobacz więcej naszych publikacji z soboty:

Efekt domina na al. Andersa. Zaczęło się od kierowcy trolejbusu, który nie wyhamował. Ucierpiała też karetka

Zero hamowania. Autobus zatrzymał się na latarni. Kiedy kierowca cofnął, pojazd zaczął się staczać, staranował dwa samochody

Kierowcy radzą sobie, jak mogą, w tych trudnych warunkach. Jedni jeżdżą po trawie, inni sypią ziemię pod koła

Karambol z udziałem dwóch pojazdów komunikacji miejskiej i czterech aut osobowych. Jedna osoba poszkodowana

Paraliż drogowy w Lublinie przez opady śniegu. Ślisko na ulicach, samochody mają problem z ruszeniem pod wzniesienia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.