Śledzili go po wyjściu z klubu w centrum Lublina. Napadli na mężczyznę, pobili go i okradli

dyskoteka klub muzyczny ludzie taniec
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina. Mężczyźni odpowiedzą za rozbój na obywatelu Bośni i Hercegowiny, po tym jak ten wyszedł z klubu w centrum miasta.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z Lublina otrzymali w ubiegłym tygodniu. Obywatel Bośni i Hercegowiny zgłosił, iż został pobity i okradziony przez mężczyzn, z którymi podróżował taksówką. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 1200 złotych.

Działania policjantów bardzo szybko przyniosły zamierzone efekty. We wtorek zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 28 i 22 lat. Jak wynikało z ustaleń policjantów mężczyźni upatrzyli sobie pokrzywdzonego, po tym jak wyszedł z klubu w centrum miasta.

„Sprawcy najpierw szli za mężczyzną, a gdy ten postanowił wezwać taksówkę, zapytali o możliwość podwózki. Po drodze jeden z nich udawał pijanego, a gdy wszyscy razem wysiedli w dzielnicy LSM zaatakowali mężczyznę. Pokrzywdzony został pobity i okradziony” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Wczoraj obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. 28-latek odpowie za to przestępstwo w warunkach recydywy. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. W recydywie kara może być dodatkowo zaostrzona.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.