Skutki burzy w Lublinie. Zalania, podtopienia, połamane drzewa i utrudnienia na wielu ulicach [RAPORT]

Skutki burzy nad Lublinem
Skutki burzy nad Lublinem | fot. Alicja i Jerzy

W poniedziałek nad Lublinie i w całym województwie lubelskim możemy spodziewać się gwałtownych burz. Na ulicach miasta widać skutki popołudniowej nawałnicy. Zobacz raport drogowy z ulic naszego miasta.

Burza nad Lublinem 13 czerwca 2022

Pogoda niemal w całym województwie dała się mocno we znaki. O niebezpieczeństwach informowało IMGW, wydając rano ostrzeżenia, o których informowaliśmy w tym materiale: Pogoda na dziś – poniedziałek 13.06. Burze w całym woj. lubelskim. IMGW ostrzega przed ulewami.

Burze, grad i silny wiatr spowodowały szkody w wielu rejonach Lublina. To m.in. powalone drzewa, połamane konary i gałęzie, oraz podtopione ulice. Napływają do naszej redakcji informacje od mieszkańców, którzy ostrzegają o występujących utrudnieniach.

Strażacy z Lublina usuwają skutki nawałnicy. Interwencje zostały podjęte do 35 zdarzeń, z czego 26 dotyczyły powalonych drzewa, konarów na samochody, chodniki i ulice, oraz 8 pompowań wody z zalanych budynków i posesji. Jedna interwencja dotyczyła też pożaru budynku gospodarczego.

Raport drogowy Lublin 13.06

– MATERIAŁ AKTUALIZOWANY –


Nie działa sygnalizacja świetlna na rondzie Dmowskiego. Korki na al. Unii Lubelskiej, al. Tysiąclecia, ul. Lwowskiej i ul. Podzamcze. Pojazdy komunikacji miejskiej mogą kursować z opóźnieniem.


Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej. Pojazdy komunikacji miejskiej mogą kursować z opóźnieniem.


Wypadek na rondzie Dmowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Doświadczalną. Linie nr 7, 14, 55 i 70 mogą kursować z opóźnieniem.


Zderzenie trolejbusu z samochodem na ul. Lipowej. Utrudnienia w rejonie skrzyżowania z Krakowskim Przedmieściem i Al. Racławickimi.

Zderzenie trolejbusu z samochodem na ul. Lipowej
Zderzenie trolejbusu z samochodem na ul. Lipowej | fot. czytelnik Marcin

Podtopiona ulica Głęboka.


Zalana ul. Związkowa od strony ul. Elsnera.


Zalana ul. Juranda

Zalana ulica Juranda
Zalana ulica Juranda | fot. czytelniczka Julia

Zalana ścieżka rowerowa pod ul. Mełgiewską.


Zalana ul. Piaskowa

Zalana ulica Piaskowa
Zalana ulica Piaskowa | fot. czytelniczka Magdalena

Timelapse dzisiejszej burzy nad Lublinem w wykonaniu czytelnika Krzysztofa


Grad w Turce

Grad w Turce
Grad w Turce | fot. czytelnik Kacper

Grad w Lublinie. Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika Kacpra

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.