Skutki burz na Lubelszczyźnie: kilkadziesiąt interwencji strażaków

Powalony konar drzewa zablokował drogę
Powalony konar drzewa zablokował drogę | fot. czytelniczka Grażyna

Lubelszczyzna. Zalane piwnice, posesje i drogi. Ponad 30 interwencji przeprowadzili dzisiaj lubelscy strażacy, w związku z burzami, jakie przeszły nad naszym regionem. Nikt nie został ranny.

Front burzowy nad Lubelszczyzną

Pierwsze zgłoszenia dotyczące usunięcia skutków burz, które w poniedziałek (10.06) rano przeszły nad naszym regionem wpłynęły na stanowisko kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie kilka minut po godz. 7.

„Nasze działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych piwnic, posesji i dróg, udrożnianiu przepustów drogowych oraz usuwaniu połamanych konarów i drzew” – informuje stanowisko kierowania KW PSP w Lublinie.

Do tej pory (stan na godz. 12:30) strażacy wyjeżdżali do 34 zdarzeń, w tym: 13 interwencji dotyczących usunięcia powalonych i uszkodzonych drzew oraz 21 pompowań wody. Najwięcej interwencji strażaków odnotowano w powiecie lubelskim (18) i kraśnickim (12). Po dwie interwencje były w powiecie ryckim i świdnickim.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Przypomnijmy, że to nie koniec niebezpiecznej pogody. W najbliższych godzinach przez nasze województwo przejdą kolejne burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Szczegóły poniżej:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.