Skrobów: 13-latka została zgwałcona na dożynkach. Aresztowano podejrzanego 20-latka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego miało dojść w trakcie dożynek Gminy Lubartów w Skrobowie. Podczas imprezy 13-latka miała zostać zgwałcona przez 20-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia miało dojść w czwartek, 15 sierpnia w trakcie odbywających się dożynek Gminy Lubartów w Skrobowie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie tego dnia otrzymali informację, że podczas wydarzenia miało dojść do gwałtu na 13-letniej dziewczynce.

Mogę potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce. W Skrobowie podczas dożynek wobec 13-letniej dziewczynki została zastosowana przemoc i doszło do zdarzenia z art. 197 par. 3 pkt. 2 KK” – informuje Ewa Drożdżak, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie.

Z uwagi na dobro śledztwa i osobę małoletnią, która od września idzie do szkoły, śledczy nie zdradzają szczegółów samego zajścia i toczącego się postępowania.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali domniemanego 20-letniego sprawcę. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 20-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sprawcy grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.