Sklepy i galerie handlowe czynne w Boże Ciało 2019. Sprawdź godziny otwarcia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia duże markety oraz sklepy w galeriach handlowych są zamknięte. Ale są pewne wyjątki. Dalsza część tekstu poniżej.

Sklepy w Boże Ciało w Lublinie

Boże Ciało jest jednym z kilku dni w roku ustawowo wolnych od pracy. Dzień ten jest wolny podobnie jak Nowy Rok, 1 i 3 maja czy Święto Niepodległości. Pracownicy marketów czy sklepów w galeriach handlowych nie mogą pracować w Boże Ciało, bo otwieranie takich sklepów w to święto jest niezgodne z prawem.

W Boże Ciało nie zrobimy zakupów w Biedronce, Lidlu, Tesco, Auchan, Carrefourze czy Kauflandzie. Otwarte będą za to mniejsze sklepy – m.in. Żabki oraz sklepiki osiedlowe. Będą jednak czynne krócej niż w dzień powszedni, czy niedzielę. Za ladą takiego sklepu będzie musiał stanąć sam właściciel.

Podobnie jak w niedziele handlowe, tak i w Boże Ciało otwarte będą m.in. sklepy na stacjach benzynowych. Zakaz handlu w święta nie obowiązuje także aptek, cukierni, sklepów z pamiątkami, restauracji, kawiarni czy piekarni.

Godziny otwarcia galerii handlowych w Boże Ciało w Lublinie

Generalnie centra handlowe w Lublinie w święta są zamknięte, ale z kilkoma wyjątkami. Dzisiaj będą działać niektóre kina, restauracje, kawiarnie i kluby fitness. Sprawdź godziny otwarcia na następnej podstronie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.