SIP ZTM Lublin. Sprawdź, gdzie teraz jest autobus lub trolejbus na mapie

przystanek mpk ztm wiata
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Czekasz na autobus, lecz mimo prawidłowego rozkładu nie pojawił się na przystanku? Dzięki SIP ZTM Lublin sprawdzisz na mapie dokładną lokalizację autobusu i czas jego przyjazdu.

Gdzie jest autobus ZTM Lublin

W 2012 roku Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie udostępnił pasażerom stronę internetową poświęconą systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej: sip.ztm.lublin.eu. Dzięki SIP ZTM Lublin możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie znajduje się autobus lub trolejbus, na który czekamy oraz czy jest opóźniony.

Interaktywna mapa ZTM Lublin – przebieg linii / lokalizacja przystanków

Ze strony sip.ztm.lublin.eu dowiemy się również, gdzie leżą poszczególne przystanki komunikacji miejskiej w Lublinie. Klikając na ikonkę interesującego nas pojazdu wyświetla się nam informacja za ile minut pojazd przyjedzie na pozostałe przystanki znajdujące się na jego trasie przejazdu.

Portal umożliwia również wyświetlenie informacji o samym pojeździe np. czy jest niskopodłogowy, czy posiada klimatyzację oraz czy możemy kupić w nim bilet w mobilnym biletomacie. Po wybraniu interesującego nas przystanku wyświetli się nam rozkład jazdy, taki sam jak na gablocie przystankowej.

Jak sprawdzić opóźnienie autobusu w Lublinie?

  1. Wejdź na stronę www.sip.ztm.lublin.eu
  2. Z lewego menu w polu „Tryb wyszukiwania” wybierz „Po numerze linii”
  3. W polu „Transport” wybierz „Wszystkie pojazdy”
  4. Następnie wybierz interesujący cię numer linii autobusu lub trolejbusu, na który czekasz
  5. Określ kierunek, w którym masz zamiar się poruszać
  6. Na mapie zostaną wyświetlone wszystkie pojazdy danej linii, które poruszają się w wybranym przez Ciebie kierunku.
  7. Jeśli pojazd jest opóźniony, to informacja wyświetla się na zielonym tle, jeśli zaś przyspieszony to na czerwonym.
Sprawdź, gdzie jest autobus na stronie sip.ztm.lublin.eu

Strona sip.ztm.lublin.eu pozwala nam również na wyszukiwanie po nazwie przystanku, numerze przystanku lub nazwie ulicy. Sposób wyszukiwania wygląda podobnie jak dla opisanego wyżej przykładu znalezienia naszego autobusu lub trolejbusu na mapie.

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.