Siły Wagnera przy granicy z Polską. Rozpoczęły się ćwiczenia z armią białoruską na poligonie w okolicy miejscowości Brześć

ćwiczenia białoruś
Zdjęcia podane w komunikacie przez Ministerstwo strony Białoruskiej

Grupa Wagnera jest tuż przy polskiej granicy. Resort obrony Białorusi poinformował, że armia przeprowadzi szkolenie razem z najemnikami na poligonie pod Brześciem.

Ćwiczenia zaledwie 4 km od Polskiej granicy

O planowanych ćwiczeniach poinformowało białoruskie ministerstwo obrony. Członkowie Grupy Wagnera mają współdziałać z siłami zbrojnymi Białorusi i szkolić się wspólnie na poligonie brzeskim — napisało Ministerstwo Obrony Białorusi.

Granica Polski a odległość o poligonu
Zdjęcia podane w komunikacie przez Ministerstwo strony Białoruskiej

Poligon znajduje się w okolicy miejscowości Brześć. Odległość do Polskiej granicy to około 4 km (ponad 2 km w linii prostej do miejscowości Kostomłoty), a do granicy z Ukrainą — około 100 kilometrów.

„Siły Zbrojne Białorusi kontynuują wspólne szkolenie z najemnikami Grupy Wagnera. Przez tydzień jednostki sił operacji specjalnych wspólnie z przedstawicielami prywatnej firmy wojskowej będą prowadzić szkolenia bojowe na poligonie brzeskim” – napisano

Żołnierze Grupy Wagnera i Białorusi na poligonie
Zdjęcia podane w komunikacie przez Ministerstwo strony Białoruskiej

Sąsiedzi Białorusi w tym Polska monitorują zaistniałą sytuację

Dopuszczane są scenariusze prowokacji z udziałem członków Grupy Wagnera, naciski na kryzys migracyjny. Z tego powodu wzmocniono zabezpieczenia granicy polsko-białoruskiej i wysłano dodatkowe służby do ochrony granicy.

Przy granicy z Białorusią trwają obecnie ćwiczenia „Bezpieczne Podlasie”, z udziałem około 1 tys. żołnierzy z jednostek piechoty zmotoryzowanej, wyposażonych w KTO Rosomak. Wzmocniono też siły Policji, w tym pododdziałów kontrterrorystycznych.

Jakie macie przemyślenia na temat tej sytuacji? Podzielcie się nimi anonimowo w komentarzach pod artykułem

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.