Silny wiatr nie odpuszcza! Spadający konar uszkodził dwa auta. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

Drzewo spadło na plac zabaw w centrum Lublina
Drzewo spadło na plac zabaw w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

Przed nami bardzo wietrzne godziny. Meteorolodzy ostrzegają, że przez całe województwo lubelskie będzie przechodził front atmosferyczny z bardzo silnym wiatrem, dochodzącym w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenie o silnym wietrze przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od 14:00 we wtorek do 12:00 w środę. Wydano je dla całego obszaru województwa lubelskiego, w tym Lublina. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc., jest więc bardzo wysokie.

„W regionie obserwuje się lokalnie porywy wiatru okresami osiągające 65 km/h. W najbliższych godzinach natężenie utrzyma się na podobnym poziomie, natomiast będą występować coraz częściej. Największe natężenie zjawiska prognozowane jest w godzinach wieczornych i nocnych” – informuje o przebiegu IMGW.

Choć termometry w Lublinie pokazują obecnie około 8,5 stopni Celsjusza (dane z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS – punkt pomiarowy Plac Litewski), to temperatura odczuwalna jest nieco niższa – 7,7 st. C. Wiatr ma osłabnąć dopiero w środę w godzinach popołudniowych.

Interwencje strażaków w Lublinie

Przypomnijmy, że ostrzeżenie o silnym wietrze obowiązywało również w poniedziałek, 5 lutego. Strażacy z Lublina w ciągu dnia wyjeżdżali do pięciu interwencji związanych z połamanymi konarami i jednego zgłoszenia dotyczącego zwisającej blachy z dachu. Na ul. Wojciechowskiej około godz. 15:15 spadający konar uszkodził zaparkowane dwa auta: kia i toyota. Straty oszacowano na 30 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.