Siłą zabrał 13-latkowi bluzkę, którą miał na sobie. Policjanci znaleźli przy 15-latku marihuanę

przemoc agresja piesc
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Przed sądem rodzinnym za rozbój i posiadanie narkotyków odpowie 15-latek. Nieletni siłą zabrał 13-latkowi bluzę klubu piłkarskiego, która mu się spodobała. Ponadto w jego pokoju ujawniono marihuanę.

Uderzył 13-latka, bo ten nie chciał oddać mu bluzy

Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek na terenie powiatu lubelskiego. Z informacji jakie otrzymali policjanci wynikało, że rozbój miał miejsce podczas spotkania grupy młodych osób.

W trakcie spotkania 15-latek miał zwrócić uwagę na bluzę klubu piłkarskiego, w którą ubrany był 13-latek. Nastolatek zdecydowanym głosem kazał ją zdjąć i sobie oddać. Gdy pokrzywdzony odmówił, nastolatek stał się agresywny i kilkukrotnie uderzył kolegę w twarz.

„W ten sposób zmusił go do oddania bluzy. Gdy na miejscu pojawili się rodzice 13-latka, sprawca uciekł” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci z komisariatu w Niemcach namierzyli sprawcę rozboju. Następnego dnia rano dokonali przeszukania w domu 15-latka. Tam w koszu na pranie odnaleźli skradzioną bluzę. Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczyli marihuanę.

15-letni mieszkaniec gminy Niemce przyznał się do rozboju i posiadania narkotyków. Jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.