Sierż. szt. Mateusz Adamiuk „Dzielnicowym Roku” województwa lubelskiego

Dzielnicowi w zawodach o najlepszego w województwie
Dzielnicowy roku woj. lubelskiego | fot. KWP Lublin

Sierż. szt. Mateusz Adamiuk z KMP w Białej Podlaskiej został uhonorowany tytułem „Dzielnicowego Roku” w lubelskim garnizonie Policji. Wojewódzkie Eliminacje Zawodów „Dzielnicowy Roku” wyłoniły również najlepszych funkcjonariuszy, którzy będą reprezentować KWP w Lublinie podczas finału ogólnopolskich zawodów w Katowicach.

Wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”

Wojewódzkie Eliminacje Zawodów „Dzielnicowy Roku” odbyły się w lubelskim garnizonie Policji, przyciągając 40 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych. Przez dwa dni dzielnicowi rywalizowali w trzech konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności praktyczne.

Trzy konkurencje

  1. Symulacja przyjęcia interesantów — Pierwsza konkurencja polegała na symulacji przyjęcia interesantów, gdzie dzielnicowi musieli wykazać się umiejętnością komunikacji i profesjonalizmem w obsłudze interesantów.
  2. Test wiedzy — Druga konkurencja to test złożony z pytań dotyczących codziennych zagadnień policyjnych, sprawdzający wiedzę teoretyczną funkcjonariuszy.
  3. Umiejętności strzeleckie — Ostatnia konkurencja wymagała od uczestników zaprezentowania swoich umiejętności strzeleckich.
Zawody strzeleckie KWP Lublin
Dzielnicowy roku w woj. lubelskim. Test umiejętności strzeleckich | fot. KWP Lublin

Wyniki i laureaci

Po zakończeniu konkurencji wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych oraz najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Tytuł „Dzielnicowego Roku” zdobył sierż. szt. Mateusz Adamiuk z KMP w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce zajął mł. asp. Marcin Godula z KMP w Chełmie, a trzecie miejsce przypadło asp. szt. Jackowi Wrzyszczowi z KPP w Hrubieszowie. Najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został mł. asp. Paweł Burda z KMP w Chełmie.

Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody. Zwycięzcy będą reprezentować KWP w Lublinie podczas finału XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w Katowicach w dniach 22-25 października.

Czy uważasz, że takie zawody są istotne dla podnoszenia kwalifikacji i motywacji funkcjonariuszy? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.