Sierpniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

DSC03048
Fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Wiemy już, kiedy w sierpniu będziemy mogli obejrzeć pokazy fontanny multimedialnej na pl. Litewskim w Lublinie. Sprawdźcie harmonogram.

W tym miesiącu zaplanowanych jest 9 pokazów, które rozpoczynać się będą od godz. 21.00 prezentacją „Anioły Lubelskie”, a poprzedzi je 5 minutowy film na mgiełce fontanny nawiązujący do rocznicy 100-lecia Polski Niepodległej – Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność”.

– Jest to prezentacja ukazująca rolę Lublina w procesach odzyskana Niepodległości w Polsce, zrealizowana w stylizacji kroniki filmowej, w której wykorzystano archiwalne materiały i nagrania: fragmenty filmów, zdjęcia oraz animacje komputerowe – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Czytaj także: Kąpiel w miejskiej fontannie na pl. Litewskim to zły pomysł. Sanepid przestrzega

Harmonogram pokazów multimedialnych na sierpień:

+ piątek (3 sierpnia), godz. 21.00  – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
+ sobota (4 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście
+ piątek (10 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście
+ sobota (11 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Historia Pl. Litewskiego na wesoło
+ piątek (17sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
+ sobota (18 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście
+ niedziela (19 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Historia Pl. Litewskiego na wesoło
+ piątek (24 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Sen o mieście
+ sobota (25 sierpnia), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne

Pokazy na Placu Litewskim – OPISY

„Anioły lubelskie” jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwii katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla.

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Przeczytaj: Premiera nowego pokazu na placu Litewskim. Kosztował ponad 150 tys. zł

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.