Sieciowanie dla Lubelszczyzny: Konferencja o doradztwie zawodowym w Lublinie

Sieciowanie Lubelszczyzny
Sieciowanie Lubelszczyzny. Konferencja o doradztwie zawodowym | fot. WUP Lublin

W dniu 17 czerwca w hotelu Luxor&Atelia w Lublinie odbyła się konferencja Sieciowania dla Lubelszczyzny – doradztwo zawodowe.

Inauguracja sieci współpracy dla Lubelszczyzny

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował konferencję, której celem było stworzenie sieci współpracy i wymiany doświadczeń doradców zawodowych z różnych szczebli edukacji oraz instytucji rynku pracy w województwie lubelskim. Wydarzenie miało na celu wspieranie młodzieży i dorosłych w wyborze ścieżki kariery oraz rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Podczas konferencji podpisano Porozumienia dotyczące tworzenia sieci współpracy, co ma na celu rozwijanie systemu doradztwa zawodowego w schemacie międzysektorowym.

„To ważny krok w kierunku wspierania młodzieży i dorosłych w wyborze ścieżki kariery oraz rozwijaniu kompetencji zawodowych w naszym regionie” – podkreślał przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Sieciowanie Lubelszczyzny. Konferencja o doradztwie zawodowym | fot. WUP Lublin
Sieciowanie Lubelszczyzny. Konferencja o doradztwie zawodowym | fot. WUP Lublin

Kluczowe punkty konferencji:

  • Podpisanie Porozumień: O tworzeniu sieci współpracy w doradztwie zawodowym.
  • Współpraca międzysektorowa: Łączenie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół wyższych i instytucji rynku pracy.
  • Wsparcie dla młodzieży i dorosłych: Rozwój kompetencji zawodowych oraz pomoc w wyborze ścieżki kariery.

To inicjatywa, która ma na celu wzmocnienie współpracy i wymiany najlepszych praktyk w obszarze doradztwa zawodowego na Lubelszczyźnie.

Czy uważasz, że takie inicjatywy są kluczowe dla rozwoju lokalnego rynku pracy? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.