Sezam łuskany Helio wycofany ze sprzedaży. Powodem bakterie Salmonelli

sezam
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży sezamu łuskanego marki Helio. W produkcie wykryto bakterie Salmonelli. Może powodować zatrucie pokarmowe.

Sezam Helio wycofany ze sprzedaży

W próbce sezamu łuskanego marki Helio zbadanego w ramach urzędowej kontroli stwierdzono obecność bakterii Salmonella z gr. C1 w 1 z 5 badanych prób. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Po otrzymaniu informacji o wykryciu bakterii Salmonella firma Helio S.A. bezzwłocznie podjęła decyzje o wycofaniu wskazanej partii produktu o czym poinformowała swoich odbiorców.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Nazwa produktu: Sezam łuskany HELIO, 200 g
Numer partii: 65112
Data minimalnej trwałości: 09.2022
Producent: HELIO S.A. Wyględy, ul. Stołeczna 26, 05-083 Zaborów, Zakład produkcyjny: Brochów 119, 05-088 Brochów
Kraj pochodzenia: Nigeria

Sezam łuskany Helio wycofany z obrotu z powodu wykrycia bakterii Salmonelli
Sezam łuskany Helio wycofany z obrotu z powodu wykrycia bakterii Salmonelli

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.