Seryjny włamywacz w rękach policji. Tylko jednego dnia włamał się do 6 mieszkań. Przy sobie miał łupy z kradzieży

Obywatel Gruzji odpowie za włamania do mieszkań w Lublinie
Obywatel Gruzji odpowie za włamania do mieszkań w Lublinie | fot. KWP Lublin

​34-letni obywatel Gruzji tylko w ubiegły piątek włamał się do sześciu mieszkań na terenie dzielnic Kalinowszczyzna oraz Bronowice w Lublinie. Wkrótce może usłyszeć kolejne zarzuty za inne włamania.

Włamanie do mieszkań Lublin

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili sprawcę włamań do mieszkań na terenie Lublina. Okazał się nim 34-letni obywatel Gruzji. Tylko w ostatni piątek (26.08) włamywał się do 6 mieszkań na terenie dzielnic Kalinowszczyzna oraz Bronowice.

Jak ustalili policjanci, do ich wnętrza dostawał się poprzez przełamanie wkładki zamków w godzinach przedpołudniowych. Jego łupem głównie padały pieniądze oraz wartościowe przedmioty: laptopy i biżuteria. Tylko z dwóch mieszkań ukradł przedmioty o wartości blisko 18 tys. zł.  

34-latek został zatrzymany na stacji paliw przez kryminalnych z KWP oraz funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP, gdy próbował wyjechać z miasta. W samochodzie, którym poruszał się Gruzin, mundurowi odnaleźli część skradzionego mienia oraz narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Policjanci informują, iż sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalili, że mężczyzna działał na terenie całego kraju. Usłyszał już zarzuty oraz został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na Lwowskiej obrobił dwa mieszkania do jednego probowal sie dostac, ale mu się nie udało. Ścierwo od razu powinno mieć obcięte ręce.