Sceny jak z gangsterskich filmów. Skrępowali 30-latka, po czym zamknęli go w pomieszczeniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Lubartowa zatrzymali 5 osób, które okradły z telefonu i dokumentów swojego znajomego, a następnie związały go i przetrzymywały w pomieszczeniu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend w Lubartowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego spożywał alkohol ze znajomymi. Podczas imprezy jeden z mężczyzn, 41–letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego przy użyciu noża zmusił go do wydania portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową.

Następnego dnia mężczyzna chciał odzyskać swoje pieniądze i wraz z 46-letnim mieszkańcem Lubartowa udał się do tych samych znajomych, aby odzyskać pieniądze. Na miejscu okazało się, że przebywało tam jeszcze 3 innych mężczyzn, którzy skrępowali go taśmą i zamknęli w innym pomieszczeniu. Zabrali mu również telefon. Rano korzystając z nieuwagi sprawców uciekł i powiadomił policję.

Policjanci zatrzymali 5 osób: 31-letnią mieszkankę Lubartowa, 46-letniego mieszkańca Lubartowa, 41-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego, 32-letniego mieszkańca Lubartowa oraz 34-letniego mieszkańca gm. Radzyń Podlaski. Policjanci odzyskali także skradziony telefon.

Prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 2 osób a dla pozostałych trzech o zastosowanie dozoru. Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności natomiast za pozbawienie kogoś wolności wbrew jego woli do 5 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.