Sąsiedzka kłótnia o miedzę zakończona interwencją policji. Groził siekierą

orka pole
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za groźby pozbawienia życia przy pomocy siekiery odpowie 45-letni mieszkaniec gminy Bełżyce. Mężczyzna w ten sposób zaatakował swojego sąsiada, z którym jest w konflikcie o miedzę.

Policjanci z Bełżyc zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców o tym, że podczas prac polowych został zaatakowany przez sąsiada. Jak ustalili policjanci, mężczyźni są skonfliktowani o ziemię. Nie mogą się zgodzić co do przebiegu miedzy rozdzielającej ich działki.

Podczas zajścia pokrzywdzony wykonywał prace polowe. W tym samym czasie na sąsiednią działkę przyjechał sprawca, który zamierzał zaorać pole. Gdy zobaczył swojego sąsiada, natychmiast wjechał ciągnikiem na jego grunt. Od razu wysiadł z pojazdu i z siekierą w ręku ruszył na pokrzywdzonego.

„Sprawca zaczął wymachiwać siekierą przed mieszkańcem gminy Bełżyce oraz wypowiadać groźby pozbawienia życia. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty i wyjaśnił, że chciał tylko porozmawiać z sąsiadem. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego zabrał ze sobą siekierę” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Wobec 45-latka został zastosowany dozór Policji. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.