„Samotna blokada” w centrum Lublina. Aktywista został usunięty przez policję

Aktywista Extinction Rebellion Lublin z transparentem
Aktywista Extinction Rebellion Lublin z transparentem | fot. czytelniczka Ula

Mężczyzna z transparentem „Boję się samotności na martwej Ziemi” blokował jeden z pasów ruchu w centrum Lublina. Aktywista został usunięty z jezdni przez policję i wylegitymowany.

AKTUALIZACJA 01.05.2021
Kolejna „samotna blokada” w Lublinie. Tym razem na al. Tysiąclecia

Mężczyzna siedział z transparentem na środku drogi

Sytuacja miała miejsce w piątek około godz. 10 na ul. Narutowicza w Lublinie. Na wysokości III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej mężczyzna z transparentem o treści „Boję się samotności na martwej Ziemi” wyszedł na środek jezdni. Gdy przed nim zaczęły zatrzymywać się pierwsze samochody, mężczyzna usiadł i nie zamierzał opuszczać tego miejsca.

Po około 9 minutach na miejscu pojawiło się dwóch funkcjonariuszy policji i jeden strażnik miejski, którzy na pobliskim przystanku komunikacji miejskiej rozdawali darmowe paseczki pasażerom. Aktywista został poinformowany, że blokuje ruch na ulicy. Gdy odmówił zejścia z jezdni, na miejsce zostały wezwane kolejne posiłki.

Po chwili na miejsce podjechał policyjny radiowóz, z którego wysiadło siedmiu funkcjonariuszy. Gdy aktywista ponownie odmówił zejścia z ulicy, dwóch policjantów złapało go za ręce i siłą usunęli z jezdni na chodnik, pod pobliski budynek sklepu. Tam mężczyzna został wylegitymowany.

Z przekazanym nam informacji wynika, że był to aktywista ekologiczny z grupy Extinction Rebellion Lublin. Akcja polega na blokowaniu ulic przez pojedyncze osoby. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat kryzysu klimatycznego oraz pokazanie, że dotyczy on każdego.

„Jak będziesz się czuć, gdy zabraknie Ci jedzenia? Co się stanie, jeśli nie będziesz mieć wody? Co, jeśli każdy dzień będzie walką o przetrwanie? A co zrobisz, gdy Ci powiemy, że jest szansa tego uniknąć?” – piszą przedstawiciele Extinction Rebellion.

W ciągu najbliższych kilku dni podobne akcje odbędą się w całej Polsce, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Czechach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. na pewno nikt nie dowiezie jedzenia jak będziesz siedzieć na ulicy