Samochód Google Street View jeździ po ulicach Lublina

Samochód Google Street View na ul. Diamentowej w Lublinie | fot. czytelniczka Dominika

Już niebawem w serwisie Google Maps znajdziemy aktualne wersje zdjęć naszego miasta. Po Lublinie jeżdżą samochody Street View. W środę jeden z nich można było zobaczyć na ulicy Diamentowej.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Mapy Google. Jest to wirtualne odzwierciedlenie naszego otoczenia, składające się z milionów panoramicznych zdjęć. Tworzenie dokumentacji polega na tym, że samochód Google’a objeżdża wybrany rejon i fotografuje miejsca, które mają się znaleźć w Street View.

Samochód Google zdecydowanie wyróżnia się na ulicach. Można łatwo rozpoznać go po dużej kamerze umieszczonej na dachu i oklejonej karoserii, która przypomina zdjęcie górskich szczytów. Na jeden z takich aut natknęła się dziś nasza Czytelniczka na ulicy Diamentowej.

Po wykonaniu zdjęć rozpocznie się proces „anonimozowania”, czyli usuwania czy też rozmywania twarzy przechodniów oraz tablic rejestracyjnych pojazdów. Firma Google stworzyła zaawansowaną technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, której używa przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć publikowanych przez w Street View.

Samochód Google Street View już jeździ po Lublinie. Widzieliście go?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.