Salmonella w mięsie z Lidla. Sprawdź, czy nie masz go w domu

Salmonella w mięsie mielonym wołowym z Lidla
Salmonella w mięsie mielonym wołowym z Lidla | fot. GIS

Mamy ważną informację dla wszystkich, którzy kupują mięso w Lidlu. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W jednej partii mięsa mielonego wykryto salmonellę. Ze względu na duże ryzyko zatrucia, nie należy spożywać wspomnianych produktów.

Salmonella w mięsie mielonym z Lidla

„W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 3 z 5 próbek produktu mięso mielone wołowe. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego” – ostrzega GIS w komunikacie.

Oczywiście nie znaczy to, że cały asortyment mięsa mielonego wołowego dostępny w sklepie jest skażony salmonellą. Zagrożenie stanowi tylko jedna partia produktu. To mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g Rzeźnik o numerze partii 5508365 04011323 i dacie przydatności do spożycia 27.09.2023.

Produkt został wyprodukowany przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., Golina, ul. Dworcowa 47 D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE.

„Producent po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności salmonella w produkcie we współpracy z dystrybutorem rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego” – informuje GIS.

Zobacz także: Pepco wycofuje produkty dla dzieci i niemowląt – WRZESIEŃ 2023. „W trosce o bezpieczeństwo, prosimy o zwrot”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.