Pepco wycofuje produkty dla dzieci i niemowląt – WRZESIEŃ 2023. „W trosce o bezpieczeństwo, prosimy o zwrot”

Pepco
Pepco | fot. Dominik Wąsik

Sieć Pepco poinformowała o wycofaniu trzech produktów, które w ostatnim czasie były dostępne w sklepach stacjonarnych. Chodzi o zabawki i ubranka dla najmłodszych dzieci i zestaw dla starszych dziewczynek. Zobacz, jakie produkty wycofano i czy masz je w swoim domu.

Wycofane produkty w Pepco – WRZESIEŃ 2023

Pepco, sieć mająca w Polsce już ponad 1,2 tys. sklepów podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu wybranych produktów, które były dostępne w ofercie stacjonarnej sklepów. Na stronie internetowej firmy można znaleźć komunikaty. Poniżej publikujemy listę wycofanych produktów.

Zobacz także: Chipsy z Rossmanna wycofane! GIS ostrzega: mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia

Pepco grzechotka niemowlęca krówka

„W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz w związku z niespełnieniem standardów bezpieczeństwa firmy PEPCO, podjęliśmy decyzję o wycofaniu produktu PLU 345236 grzechotka niemowlęca krówka” – czytamy w komunikacie sieci Pepco.

W dalszej części komunikatu czytamy, iż w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy zabawkowej EN 71-1:2014+A1:2018. „Produkt stwarza ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części” – informuje Pepco.

Pepco kreda do włosów z tatuażami

Kolejnym wycofanym produktem z oferty Pepco we wrześniu jest PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami. Jak czytamy w komunikacie, „w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki”.

W przypadku tego produktu komunikat o wycofaniu zamieścił również Główny Inspektorat Sanitarny.

„Produkt jest wycofywany z uwagi na zawartość niedozwolonych do stosowania barwników” – informuje GIS.

Pepco kombinezon niemowlęcy dziewczęcy Turtledove

Jeśli chodzi o wycofany produkt PLU 343256 Kombinezon niemowlęcy dziewczęcy Turtledove, „w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy EN 71-1+A1:2019. Produkt stwarza ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części”.

Pepco apeluje o zwrot

Jak poinformowała sieć, każdy z tych produktów można zwrócić w dowolnym sklepie Pepco na terenie Polski. Każdy z klientów otrzyma zwrot pełnej kwoty za jego zakup. Paragon nie jest wymagany.

Zobacz również: Popularne lody Häagen-Dazs zanieczyszczone. Wybrane partie zostały wycofane ze sprzedaży

Jak często robisz zakupy w Pepco? W jakich lokalizacjach brakuje tego sklepu? Czekamy na twoją opinię w komentarzu poniżej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.