Salmonella w mięsie mielonym z Lidla. Sprawdź, czy nie masz go w domu

mięso mielone
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu mięsa mielonego marki Rzeźnik z obroku ze względu na wykrycie salmonelli. Produkt był sprzedawany w sklepach sieci Lidl.

Mięso mielone z Lidla wycofane przez salmonellę

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, iż w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto bakterie Salmonella w 1 z 5 próbek produktu „Mięso mielone wołowe, 400g” marki Rzeźnik.

Producent po otrzymaniu informacji o niezgodnym wyniku badań natychmiast wszczął procedurę wycofania z rynku zakwestionowanej partii mięsa mielonego. Produkt był sprzedawany w sklepach sieci Lidl.

„Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy” – ostrzega GIS.

Wycofany produkt „RZEŹNIK CODZIENNA DOSTAWA Mięso mielone wołowe 400g” dostępny był w sklepach Lidl. Chodzi konkretnie o partię o numerze 00814922 i terminie przydatności do spożycia 02.03.2022r.

Mięso mielone wołowe Rzeźnik wycofane ze sklepów sieci Lidl
Mięso mielone wołowe Rzeźnik wycofane ze sklepów sieci Lidl | fot. GIS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.