Salmonella w mięsie dostępnym w sklepach Lidl i Biedronka. GIS ostrzega

filet piersi kurczaka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed wykryciem salmonelli w mięsie z kurczaka dostępnym w sklepach Lidl i Biedronka. Produkty zostały wycofane ze sprzedaży.

Salmonella w piersiach z kurczaka

Ważne ostrzeżenie dla konsumentów. W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonellę Enteritidis w 2 z 5 próbek produktu sznycel z fileta z kurczaka oraz Salmonellę z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, w którym zaapelował do konsumentów, aby nie spożywali opisywanego mięsa z kurczaka, zwłaszcza bez należytej obróbki termicznej.

„Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy” – ostrzega GIS.

Szczegóły dotyczące wycofanych produktów:

Nazwa produktu: Mięso mielone z fileta kurczaka 400G
Numer partii: 2261003858
Termin przydatności do spożycia: 04.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Lidl

Nazwa produktu: Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G
Numer partii: 2272003053
Termin przydatności do spożycia: 07.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Biedronka

Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonelli w w/w produktach rozpoczął procedurę wycofania produktów z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Mięso mielone z fileta kurczaka 400G - LIDL
Mięso mielone z fileta kurczaka 400G – LIDL
Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G - BIEDRONKA
Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G – BIEDRONKA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.