Salmonella na studniówce II LO w Zamościu. Osiem osób trafiło do szpitala

zatrucie pokarmowe shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na sobotniej studniówce II LO w Zamościu zatruły się 34 osoby. Osiem osób trafiło do szpitala. Wszystko przez „zimnego” kurczaka. Sprawę bada sanepid.

 

Do zdarzenia doszło podczas sobotniej studniówki II LO w Zamościu. W zamojskim OSiR, gdzie odbywała się zabawa doszło do zatrucia pokarmowego u uczestników imprezy. Jak na razie z objawami zatrucia zgłosiło się 52 uczestników.

 

Pierwsze objawy u uczniów pojawiły się w poniedziałek. O fakcie prawdopodobnego zatrucia podczas studniówki został powiadomiony zamojski sanepid, który pobrał już próbki z kuchni. Wyniki mają być znane w poniedziałek.

 

Najprawdopodobniej to salmonella, która mogła znajdować się w „zimnym” kurczaku, który został podany na obiad.

 

Na studniówce bawiło się w sumie 540 osób.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Hehe ta dzisiejsza młodziesz ma niezłe tłumaczenie 😉 za naszych czasów było po prostu zatrucie alkoholowe

    1. Czy zatrucie alkoholem trwa 5 dni i ma za sobą takie skutki? Nie wydaje mi się…

  2. Z tego co wiem to zgłosiło sie 80 OSOB a nie 8. W Zamościu juz nie ma miejsc w szpitalu, odsyłają do Biłgoraja i Chelma 🙂 moze warto podawać PRAWDZIWE informacje?