Sadownicy z powiatu opolskiego poszkodowani przez niedzielne gradobicie. Wojewoda spotka się dziś z rolnikami

Grad koło Opola Lubelskiego
Grad koło Opola Lubelskiego | fot. Agata Marcinkowska

Sadownicy z powiatu opolskiego szacują straty powstałe w wyniku niedzielnego gradobicia, które przeszło przez ten region. Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski spotka się dziś z rolnikami.

Duże straty po gradobiciu w województwie lubelskim

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski spotka się dziś z rolnikami i plantatorami z powiatu opolskiego, którzy ucierpieli w wyniku niedzielnego gradobicia. Spotkania rozpoczną się ok. godz. 12:45 przed Urzędem Gminy Chodel. Następnie wojewoda pojedzie na plantacje malin i do sadów, które zostały najbardziej zniszczone przez opady gradu.

Przypomnijmy, że silna chmura burzowa przeszła w niedzielę wieczorem przez powiat opolski i wschodnią cześć powiatu lubelskiego. Trwające kilkanaście minut intensywne opady gradu spowodowały znaczne straty w rolnictwie i sadownictwie. Najbardziej ucierpieli właściciele plantacji malin i sadów z gmin: Chodel, Opole Lubelskie, Urzędów i Bełżyce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.