Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla Piotra Kowalczyka i trzech wspólników zatrzymanych przez CBA

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym areszcie dla czterech mężczyzn zatrzymanych we wtorek przez CBA w Lublinie. Wśród zatrzymanych jest były przewodniczący Rady Miasta Lublin – Piotr Kowalczyk.

Chodzi o wtorkowe zatrzymanie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego czterech przedsiębiorców z Lublina. Zatrzymani to biznesmeni i architekci – były przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk oraz Mariusz P., Adam M. i Maciej Sz.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

Mężczyźni mieli pomóc inwestorowi ze Słowacji (agentowi CBA) załatwić wszelką dokumentację do wybudowania wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. W zamian za pomoc zatrzymani oczekiwali 1 mln zł łapówki. Taka kwota została umieszczona w umowie, którą zamierzali podpisać.

Według Piotra Kowalczyka zatrzymanie go przez CBA to próba oczernienia i zdyskredytowania jego osoby oraz rodziny. Piotr Kowalczyk zapowiedział, że o swoje dobre imię będzie walczył przed sądem. Czytaj całe oświadczenie – TUTAJ.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanych

Prokuratura Okręgowa w Zamościu wnioskowała do Sądu Okręgowego w Zamościu o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. W piątek sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki na trzy miesiące. Prokuratura odmówiła komentarza na temat zarzutów dla Piotra Kowalczyka oraz pozostałych zatrzymanych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.