Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla Piotra Kowalczyka i trzech wspólników zatrzymanych przez CBA

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym areszcie dla czterech mężczyzn zatrzymanych we wtorek przez CBA w Lublinie. Wśród zatrzymanych jest były przewodniczący Rady Miasta Lublin – Piotr Kowalczyk.

Chodzi o wtorkowe zatrzymanie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego czterech przedsiębiorców z Lublina. Zatrzymani to biznesmeni i architekci – były przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk oraz Mariusz P., Adam M. i Maciej Sz.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

Mężczyźni mieli pomóc inwestorowi ze Słowacji (agentowi CBA) załatwić wszelką dokumentację do wybudowania wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. W zamian za pomoc zatrzymani oczekiwali 1 mln zł łapówki. Taka kwota została umieszczona w umowie, którą zamierzali podpisać.

Według Piotra Kowalczyka zatrzymanie go przez CBA to próba oczernienia i zdyskredytowania jego osoby oraz rodziny. Piotr Kowalczyk zapowiedział, że o swoje dobre imię będzie walczył przed sądem. Czytaj całe oświadczenie – TUTAJ.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanych

Prokuratura Okręgowa w Zamościu wnioskowała do Sądu Okręgowego w Zamościu o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. W piątek sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki na trzy miesiące. Prokuratura odmówiła komentarza na temat zarzutów dla Piotra Kowalczyka oraz pozostałych zatrzymanych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.