Rzeka Bystrzyca skażona oleistą substancją. Strażacy rozłożyli zaporę sorpcyjną

Substancja oleista w Bystrzycy
Substancja oleista w Bystrzycy | fot. czytelnik Grzegorz

We wtorek na powierzchni rzeki Bystrzyca na terenie Lublina ujawniono substancję oleistą, która w sposób znaczący zagraża środowisku. Na miejsce wezwano inspektorów ochrony środowiska, straż pożarną i policję.

Oleista substancja w Bystrzycy

Do zdarzenia doszło we wtorek (2.01) około godz. 9:40. Strażacy z Lublina otrzymali zgłoszenie o tym, że w rzece Bystrzyca, przy ul. Muzycznej, znajduje się plama substancji nieznanego pochodzenia. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej i policja.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że jest to substancja oleista, która na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób dostała się do rzeki. Strażacy ze względu na zagrożenie dla środowiska rozłożyli na rzece zaporę sorpcyjną.

Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody do badań. O tym zdarzeniu poinformowano również Wody Polskie.

Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika Grzegorza

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.