Rząd znosi ważne obostrzenie. Chodzi o wychodzenie z domu w ferie

zima śnieg dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd rezygnuje z obostrzenia związanego z zakazem wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia bez opiekuna w dni powszednie do godziny 16.

Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? Ograniczenia w przemieszczaniu się

Zgodnie z obowiązującym od końca października zakazem samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 dzieci nie mogą wychodzić samodzielnie z domu. Opuszczenie domu jest możliwe jedynie w towarzystwie rodzica lub opiekuna.

Zmiana rozporządzenia

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeszcze dziś zostanie opublikowane nowe rozporządzenie, w którym zostanie usunięty zapis o zakazie samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00.

„W poniedziałkowym rozporządzeniu Rady Ministrów będzie dopuszczona możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8-16 bez opieki ze strony dorosłych” – poinformował Niedzielski.

To oznacza, że podczas ferii zimowych dzieci będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego. Rozporządzenie będzie obowiązywać od wtorku, 5 stycznia 2021 r.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. U NAS NA CZECHOWIE NA KURANTOWIEJ I SKOŁUBY DZIECI CO MAJĄ 8 9 10 LAT SPACERUJĄ CODZIENNIE BEZ OPIEKI POLICJA NIE JEZDZI CZĘST NAWET NA TO NIE ZWRACA UWAGI ŻE DZIECI BEZ DOROSŁYCH SPACERUJĄ NO I GDZIE SĄ TE OBSTRZEŻENIA