Dziś pierwszy dzień ferii zimowych. Przed uczniami dwa tygodnie wolnego

dziecko przed telewizorem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dziś pierwszy dzień ferii zimowych. Tegoroczne ferie są inne niż dotychczas ze względu na epidemię Covid-19. Mianowicie termin ferii zimowych 2021 jest taki sam dla wszystkich województw.

Dotychczas ferie zimowe odbywały się w różnych terminach z podziałem na województwa. W 2021 roku rząd zdecydował się na zmianę i ogłoszenie ferii w jednym terminie dla całej Polski. Ma to związek z pandemią koronawirusa i ma ułatwić pozostanie dzieciom oraz ich rodzicom w domach.

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe 2021. Wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na ograniczenie w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży.

Przemieszczanie się dzieci i młodzieży do 16 roku życia od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, jest dozwolone wyłącznie pod opieką rodzica, opiekuna albo innej osoby dorosłej. To obostrzenie obowiązuje do końca ferii zimowych, czyli do 17 stycznia 2021 r.

AKTUALIZACJA

Ponadto od 4 do 17 stycznia obowiązuje zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.