Rząd wprowadzi kaucję na plastikowe butelki i puszki po napojach

butelka coca cola
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Klienci zapłacą kaucję za plastikowe butelki i puszki po napojach. Pieniądze będzie można odzyskać, wyrzucając puste opakowanie do specjalnych butelkomatów.

Kaucja za plastikowe butelki i puszki

Wiceminister klimatu i środowiska poinformował, że „w Polsce powstanie system depozytowy na opakowania jednorazowe”. Chodzi o plastikowe butelki i puszki po napojach.

Wiceminister nie podaje, jakiej wysokości miałaby być kaucja, być może kwota będzie zróżnicowana w zależności od rodzaju odpadów. Klienci będą mogli oddawać butelki i puszki bez konieczności posiadania paragonu zakupu.

Zdaniem Andrzeja Gantnera, dyrektora generalnego Polskiej Federacji Producentów Żywności, kaucja powinna wynosić minimum 50 groszy. Gantner podkreślił, że „tzw. systemy producenckie z powodzeniem działają w kilku krajach Europy, w tym m.in. Niemczech”.

Źródło: Money.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.