Rząd obiecuje kolejny program „plus”. Tym razem dla osób niepełnosprawnych

shutterstock 648443401
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rząd w najbliższych miesiącach chce wystartować z nowym programem sygnowanym „plus”. Tym razem chodzi o dodatek socjalny w wysokości 500 złotych dla osób niepełnosprawnych.

W niedziele w Krakowie odbyła się konwencja regionalna PiS. Jako pierwszy swoje przemówienie wygłosił prezes partii Jarosław Kaczyński, który ogłosił nową propozycję „pomocy” dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o kolejny program z dodatkiem „plus”.

Dokładne szczegóły nowego dodatku socjalnego przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Pieniądze dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 18. rok życia będą pochodzić z Funduszu Solidarnościowego i nowego podatku handlowego.

Ma to być 500 złotych miesięcznie.

Piątka PiS, zwana też Nową Piątką, to pakiet obietnic obejmujący między innymi wprowadzenie programu 500 Plus na pierwsze dziecko, trzynastą emeryturę, obniżenie podatków i budowę połączeń lokalnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.