Rząd łagodzi obostrzenia. Mniejszy dystans społeczny, więcej kibiców na stadionach

Deptak w Lublinie, Krakowskie Przedmieście | fot. Dominik Wąsik

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. a na obiekty sportowe wejdzie więcej kibiców. Zniesione zostanie także ograniczenie liczby uczestników zajęć na basenach.

Mniejszy dystans społeczny – rozporządzenie Rady Ministrów

Rząd przedstawił projekt rozporządzenia, które ma obowiązywać od wtorku 21 lipca. Według rozporządzenia Rady Ministrów, na obiekty sportowe będzie mogło wejść więcej kibiców – 50 procent liczby miejsc przewidzianych na stadionach piłkarskich i żużlowych.

„Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów, jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu” – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

W wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia. Dotyczy to także takich imprez jak targi, kongresy czy szkolenia.

Zdecydowano także o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Podniesiono limit uczestników do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Zdecydowano o nieróżnicowaniu sytuacji basenów otwartych i zamkniętych. Z kolei z aquaparków będzie mogło korzystać nie więcej osób, niż wynosi 75 proc. obłożenia obiektu.

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych.

Z projektu wynika, że podstawową zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust. Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca 2020 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r.

Źródło: PAP

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.