Ryki: Kierowca bmw używał świateł pojazdu uprzywilejowanego

IMG 20160912 115710 e1476697886236
dav

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę bmw, który podczas jazdy używał sygnałów błyskowych pojazdu uprzywilejowanego.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed godz. 18.00 na krajowej 17-stce. Policjanci ryckiej komendy patrolowali teren powiatu.

Od strony Lublina poruszał się pojazd bmw na obcych numerach rejestracyjnych, który używa sygnałów uprzywilejowania. Ryccy policjanci zauważyli wskazany pojazd na ul. Warszawskiej i kilkaset metrów dalej zatrzymali go do kontroli.

Kierującym pojazd okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego.

– Policjanci w pojeździe ujawnili urządzenie wysyłające sygnały świetlne, błyskowe barwy niebieskiej oraz czerwonej – informuje podkom. Jacek Wójcik, rzecznik Ryckiej komendy.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przez sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie oraz używanie wyposażenia pojazdów uprzywilejowanych przez osoby nieuprawnione zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.