Ryki: Kierowca bmw używał świateł pojazdu uprzywilejowanego

dav

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę bmw, który podczas jazdy używał sygnałów błyskowych pojazdu uprzywilejowanego.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed godz. 18.00 na krajowej 17-stce. Policjanci ryckiej komendy patrolowali teren powiatu.

Od strony Lublina poruszał się pojazd bmw na obcych numerach rejestracyjnych, który używa sygnałów uprzywilejowania. Ryccy policjanci zauważyli wskazany pojazd na ul. Warszawskiej i kilkaset metrów dalej zatrzymali go do kontroli.

Kierującym pojazd okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego.

– Policjanci w pojeździe ujawnili urządzenie wysyłające sygnały świetlne, błyskowe barwy niebieskiej oraz czerwonej – informuje podkom. Jacek Wójcik, rzecznik Ryckiej komendy.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przez sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie oraz używanie wyposażenia pojazdów uprzywilejowanych przez osoby nieuprawnione zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

(fot. Dominik Wąsik)


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.