Ruszyły konsultacje społeczne „Standardów Mobilności Miejskiej” w Lublinie

Hulajnogi w Lublinie | fot. Miasto Lublin
Hulajnogi w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Miasto Lublin rozpoczęło konsultacje społeczne dotyczące „Standardów Mobilności Miejskiej”, które potrwają do końca października. Dokument ten ma na celu ujednolicenie i rozwój infrastruktury pieszej, rowerowej oraz transportu zbiorowego.

Cele i etapy konsultacji

Konsultacje mają na celu zebranie opinii mieszkańców, które pozwolą na aktualizację i stworzenie nowego dokumentu strategicznego. Konsultacje podzielono na dwa etapy:

  • Pierwszy Etap (do 15 sierpnia): Zbieranie uwag na piśmie, przez internet oraz poprzez ankiety online.
  • Drugi Etap (od 30 września do 31 października): Wyłożenie projektu dokumentu i organizacja otwartych spotkań konsultacyjnych.
Rowery w Lublinie
Poruszanie rowerem po Lublinie. Miasto opracowuje standardy mobilności. fot. Miasto Lublin

Jak uczestniczyć?

Uwagi można przesyłać na adres Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością oraz elektronicznie na adres [email protected].
Szczegółowe informacje oraz ankieta dostępne są na stronie lublin.eu.

Jakie zmiany w mobilności miejskiej w Lublinie są dla Was najważniejsze? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.