Ruszyła pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Przed pątnikami do pokonania kilkadziesiąt kilometrów… każdego dnia!

pielgrzymka na jasną górę
Pielgrzymka na Jasną Górę | Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Lublin

W piątek, 3 sierpnia, z Lublina ruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Jej uczestnicy na miejsce mają dotrzeć 14 sierpnia. Pątnicy do pokonania mają dystans 320 kilometrów.

Pielgrzymi, decydujący się na wielokilometrową wędrówkę wstali w piątek, 3 sierpnia, rano, by wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze. Najpierw przed katedrą o godz. 8.30 odbyła się msza święta. A o godz. 10.00 pielgrzymi ruszyli w trasę.

Przed blisko 2 tysiącami pątników jest do pokonania 320 kilometrów Każdego dnia uczestnicy pielgrzymki będą pokonywać kilkadziesiąt kilometrów, niezależnie od pogody. Pielgrzymi zostali podzieleni na 19 grup, które pójdą różnymi trasami, by później spotkać się na Jasnej Górze.

Ekwipunek jest transportowany 30 samochodami: 12 ciężarowych i 18 transportowych.

Wszystkim odważnym, którzy zdecydowali się udać w daleką drogę życzymy więc powodzenia i dużo sił każdego dnia.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nawiedzone stare babska, zaślepieni popaprańcy z pedofilami przewodnikami.

  2. Nawiedzone stare babska zaślepieni popaprańcy z pedoflskimi przewodnikami.