Ruszył remont ul. Nałkowskich. Prace mają zakończyć się w wakacje

Remont ul. Nałkowskich w Lublinie | fot. Urząd Miasta Lublin
Remont ul. Nałkowskich w Lublinie | fot. Urząd Miasta Lublin

Rozpoczął się remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Z nowej jezdni i chodnika kierowcy oraz piesi skorzystają w wakacje.

Remont ul. Nałkowskich w Lublinie

Obecnie trwają prace związane z wymianą krawężnika i remontem istniejącego chodnika z kostki betonowej, na odcinku 150 metrów ul. Nałkowskich (strona prawa) od skrzyżowania z ul. Romera. Prace te są prowadzone na zawężeniu połowy szerokości jezdni. Ruch wahadłowy jest sterowany ręcznie.

„Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, w tym tygodniu prace przy chodniku i krawężniku będą postępowały dalej, po tej samej stronie w kierunku ul. Żeglarskiej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Do remontu przeznaczono ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną.

Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami.

Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja, a koszt prac drogowych to blisko 1,2 mln zł.

Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej stanowi wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.