Rusza remont kładki nad Sowińskiego

Rusza remont kładki nad Sowińskiego - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Zły stan kładki nad ul. Sowińskiego | fot. Dominik Wąsik

Właśnie rozpoczyna się najbardziej wyczekiwany przez kierowców i pieszych remont w centrum Lublina. Mowa tu o kładce nad ul. Sowińskiego. Prace mają zakończyć się w październiku.

Kładka biegnąca nad ul. Sowińskiego została wyłączona z użytkowania w 2014 roku ze względu na zły stan techniczny. Z ekspertyzy wykonanej na zlecenie uczelni UMCS wynika, że nie może być mowy o doraźnym remoncie – wymagana jest generalna modernizacja kładki, łącznie z wymianą części elementów konstrukcyjnych.

Pierwsze prace już się rozpoczęły się i związane są m.in. ze ściąganiem asfaltu z nawierzchni kładki.

– Ekipy już przystąpiły do prac. Są wykonywane roboty przygotowawcze, trwa usuwanie asfaltu z nawierzchni kładki – mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Aktualnie prace remontowe nie powodują utrudnień w ruchu samochodów. W pierwszym etapie zostaną odnowione fragmenty kładki, przez co od najbliższej środy ul. Sowińskiego pod kładką zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Kolejnym etapem prac będzie remont fragmentu kładki biegnącej wzdłuż budynku Wydziału Ekonomicznego. Powstanie tu też winda dla niepełnosprawnych. Te prace mają się zakończyć przed 1 października. – dodaje Adamska. Natomiast do 15 października mają być wyremontowane parkingi pod kładką.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.