Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną
Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną | fot. Dominik Wąsik

Miasto podpisało umowę na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w Lublinie. Wykonawcą ma 12 miesięcy na realizację zadania. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa, a następnie rozpoczną się prace drogowe.

Przebudowa skrzyżowania al. Witosa – ul. Doświadczalna

Obecnie na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej w Lublinie nie ma wydzielonych pasów do skrętu, tego rodzaju relacje odbywają się z pasa do jazdy na wprost. Najważniejszą zmianą będzie budowa dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej. Poprawi to znacząco bezpieczeństwo, poprzez zmniejszenie potencjalnych punków kolizji – skręt w lewo będzie się odbywał w bezpieczny sposób.

Zmiany zakładają również dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu. Co więcej, przewidziano budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki.

W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nowe skrzyżowanie za rok

Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa, a następnie rozpoczną się prace drogowe. Wykonawca będzie miał łącznie rok na realizację zadania. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października 2023 r.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag, a ich wartość to blisko 11,6 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.