Rusza przebudowa kładki dla pieszych nad ul. Filaretów. Okolicznych mieszkańców czeka kilka miesięcy utrudnień

Kładka dla pieszych nad ul. Filaretów
Kładka dla pieszych nad ul. Filaretów | fot. Miasto Lublin

Umowa na przebudowę kładki dla pieszych nad ul. Filaretów podpisana. Na początek wykonawca musi przygotować alternatywną trasę dla pieszych, ponieważ kładka w czasie prac będzie wyłączona z użytku.

Kładka nad ul. Filaretów do przebudowy

Nie w połowie grudnia, jak zapowiadał pierwotnie Urząd Miasta, a dopiero teraz. Zarząd Dróg i Mostów podpisał umowę z firmą Primost Serwis z Będzina na przebudowę kładki dla pieszych nad ul. Filaretów. Zgodnie z zapisami umowy, jednym z obowiązków wykonawcy będzie organizacja ruchu pieszego i drogowego na czas prowadzonych robót. Dla pieszych oznacza to kilka miesięcy utrudnień, ponieważ w trakcie prac kładka będzie wyłączona z użytkowania.

„Szczegółowe rozwiązania w zakresie organizacji ruchu na czas przebudowy kładki będą znane po przedstawieniu, a następnie zatwierdzeniu projektu zmian. Jak przy każdej inwestycji będziemy się starali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, a jednocześnie uwzględniały kwestie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników oraz przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Zakres prac obejmuje wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady płyty pomostu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne, spawanie stalowej konstrukcji obiektu, odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki. W ramach zadania nastąpi także odnowienie ciągów pieszych w rejonie kładki. Remontowi poddane zostaną zarówno chodniki, jak i schody.

Termin realizacji zadania to 9 miesięcy, liczony od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji to ponad 4,1 mln złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.