Rusza 45. Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2022
Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2022 | fot. Dominik Wąsik

Dzisiaj z Lublina wyruszy 45. Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej uczestnikom przyświecać będzie hasło: „Drogowskazy Nowego Człowieka”. W tegorocznej pielgrzymce weźmie udział około 2 tysięcy pątników.

Rusza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę

Pielgrzymkę rozpocznie msza święta pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 8.30. Po eucharystii pątnicy wyruszą w drogę około godz. 10.30. Przejście kilkunastu grup pielgrzymi przez Lublin będzie wiązać się z tymczasowymi utrudnieniami w ruchu. Więcej o planowanych utrudnieniach przeczytasz w poniższym materiale.

Czytaj więcej:

Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo 1 sierpnia, wyszli w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa łącznie 12 dni. Do Częstochowy pątnicy dotrą 14 sierpnia. Uczestnicy pielgrzymi mają do przejścia około 320 kilometrów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, organizatorzy wprowadzili wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Sprawdź trasę tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę: Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2023 – TRASA

Ile pielgrzymek masz już za sobą? Którą wspominasz najlepiej? Czekamy na twoją historię w komentarzu poniżej – anonimowo.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.