Pielgrzymi przejdą ulicami Lublina. Na ich trasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2022
Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2022 | fot. Dominik Wąsik

W czwartek z Lublina ruszy 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przejście pątników będzie się wiązać z utrudnieniami w ruchu na ulicach. Sprawdź, w jakich godzinach należy spodziewać się utrudnień i na jakich ulicach.

Wyjście z Lublina pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

W czwartek (3.08) około godz. 10.30 z placu Katedralnego wyjdzie pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Przejście pielgrzymów odbędzie się trasą: ul. Królewska, plac Łokietka, ul. Krakowskie Przedmieście (deptak), Plac Litewski, ul. Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Kraśnicka, granica miasta Lublin, Konopnica.

„Podczas przejścia grup, kolumna pieszych będzie się poruszać jednym pasem ruchu. Na trasie przejścia pielgrzymów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Pielgrzymom asystować będą funkcjonariusze policji. W tegorocznej pielgrzymce na Jasną Górę weźmie udział około 2 tys. pątników. Więcej: Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 2023. Można się już zapisać. Jaki koszt?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.