Roztrzęsiony mężczyzna zamierzał skoczyć z wiaduktu. Przypadkowi przechodnie ruszyli z pomocą

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Desperata udało się powstrzymać dzięki reakcji przechodniów, którzy zareagowali na widok stojącego na wiadukcie mężczyzny. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zszedł z wiaduktu, a następnie został przekazany w ręce służb.

Zamierzał rzucić się z wiaduktu

Do zdarzenia doszło w czwartek (29.12) kilka minut po godz. 20 na wiadukcie Poniatowskiego w Lublinie. Przechodzący obok przechodnie zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może rzucić się z wiaduktu. Natychmiast podbiegli i rozpoczęli rozmowę. Jedna z osób zadzwoniła na numer alarmowy.

Na miejscu interweniowały policja, dwa zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego. Jeszcze przed przyjazdem służb, mężczyzna za namową świadków zszedł z wiaduktu i podszedł do nich. Po dotarciu służb desperatem zajęli się ratownicy medyczni. Podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej.

Reakcja przechodniów była bezcenna. Jako pierwsi podjęli działania. Dzięki ich empatii i odpowiedzialnej postawie uratowano człowieka. W podobnych sytuacjach liczy się każda sekunda, aby jak najszybciej zapobiec tragedii.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.