Rozpoczyna się rok szkolny. Nowy rozkład jazdy od 4 września. Autobusy i trolejbusy pojadą inaczej

autobus solaris mpk lublin
Autobus MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Rok szkolny 2023/24 rozpocznie się w poniedziałek, 4 września. Tego samego dnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy miejskich autobusów i trolejbusów w Lublinie. Sprawdź, co się zmieni.

Nowy rozkład MPK od 4 września

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie zacznie obowiązywać od poniedziałku, 4 września. Najważniejszą zmianą, choć rutynową, jest powrót do „normalnego” rozkładu jazdy, czyli tego rozpisanego na dni nauki szkolnej (w trakcie wakacji obowiązywał rozkład wakacyjny). Autobusy i trolejbusy będą jeździć częściej i na większej liczbie tras.

„Rozkład jazdy został zaprojektowany na podstawie godzin kursowania obowiązujących do 23 czerwca, przy czym w dni powszednie zwiększeniu ulegnie liczba kursów linii nr 21, 36 i 55. Natomiast linie nr 54 i 154 ponownie będą kursować również w weekend” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Szczegóły dotyczące nowego rozkładu znajdziecie tu: Zmiany w rozkładach i kursowaniu komunikacji miejskiej od 4 września. Uczniowie wracają do szkół

Zobacz także: Przejedzie nawet 500 km na jednym tankowaniu. Na ulice Lublina wyjechał autobus wodorowy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.