Rozpoczęcie prac nad przedłużeniem ulicy Muzycznej w Lublinie

MG 0147 e1445411077830
fot. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie

Od wtorku rozpoczęła się budowa ul. Muzycznej, droga połączy południową część Śródmieścia z Trasą Zieloną. W przyszłości będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Budowana ul. Muzyczna będzie mieć 757m długości i zaczynać się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, by z drugiej strony połączyć się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej, które w przyszłości także przejdzie modernizację. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Prezydent Lublina, Pan Krzysztof Żuk z Dyrektorem Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, Panem Kazimierzem Pidek
Prezydent Lublina, Pan Krzysztof Żuk z Dyrektorem Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, Panem Kazimierzem Pidek

– Rozpoczynamy przebudowę ul. Muzycznej, kolejnej kluczowej dla Lublina inwestycji drogowej realizowanej ze środków unijnych. W ramach projektu połączymy ul. Stadionową ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej oraz wybudujemy nowy most na Bystrzycy. To początek ułatwień drogowych w Lublinie, w planach mamy też kontynuację ul. Lubelskiego Lipca ’80 do skrzyżowania z ul. Diamentową, a w przyszłym roku wykonamy kolejny etap rewitalizacji ul. Narutowicza. .- mówi Krzysztof Żuk

Roboty rozpoczęły się od prac ziemnych, wzmocnienia podłoża gruntowego, następnie wykonywana  i przebudowywana będzie infrastruktura podziemna, budowa sieci wodociągowej i sanitarnej. W kolejnym etapie, równolegle obiekt mostowy,  nawierzchnie, trakcje trolejbusowe oraz pozostała infrastruktura.
Obiekt mostowy, który powstanie nad rzeką Bystrzycą będzie to most łukowy z podniesiona płytą pomostu. Ciekawostką przy budowie tego obiektu jest planowana ilość materiału tj. 6000 m3 betonu oraz ok. 1000 ton stali.

Modernizacja ul. Narutowicza obejmie wymianę nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od al. Piłsudskiego (od miejsca gdzie zakończył się pierwszy etap) do ul. Ochotniczej. W ramach zadania wytyczone zostaną pasy dla komunikacji miejskiej. Zadanie szacowane na niecałe 8,5 mln zł planowane jest do zrealizowania przy 50% wsparciu z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.