Rozpoczął się montaż fotoradaru przy al. Solidarności. Maszt już na swoim miejscu

Maszt fotoradaru przy al. Solidarności w Lublinie
Maszt fotoradaru przy al. Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy poruszający się al. Solidarności mogli zwrócić uwagę, że od kilku dni przy jednej z głównych arterii Lublina, stoi maszt fotoradaru. Już niebawem w tym miejscu będzie trzeba zwolnić.

Fotoradar na al. Solidarności

Maszt fotoradaru stanął przy al. Solidarności, na wysokości boiska za Czechówką. Urządzenie ma kontrolować pojazdy poruszające się na trzech pasach w kierunku centrum miasta. Na razie jest to sam maszt, urządzenie rejestrujące ma zostać zainstalowane na maszcie jeszcze w grudniu.

„Montaż urządzenia i odbiór techniczny nie jest równoznaczny z uruchomieniem fotoradaru. Ostateczny termin uruchomienia urządzeń jest uzależniony od postępu prac prowadzonych przez zakłady energetyczne w zakresie doprowadzenia do urządzeń zasilania” – informuje GITD.

Maszt fotoradaru przy al. Solidarności w Lublinie
Maszt fotoradaru przy al. Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ograniczenie prędkości na al. Solidarności

Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin zatwierdził projekt stałej organizacji w związku z montażem fotoradaru i zastosowania odpowiedniego oznakowania.

„Fotoradar będzie dokonywał pomiaru prędkości w miejscu, gdzie dopuszczalna maksymalna prędkość wynosi 70 km/h. Projekt uzyskał pozytywną opinię zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Lublinie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualizacja: Fotoradar straszy kierowców na al. Solidarności. Czy już działa?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I kolejna lupanka kierowcow, nie dosc że paliwo drogie to jeszcze, gdy przekroczysz predkosc o 2 km/h to czeka cię wydatek. Od lat nie było tam radaru więc po co miałby być tam teraz? Bez sensu.