Rozkład jazdy od 1 lutego. Zobacz, co się zmieni w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

IMG 20170109 124610 e1484923966914

Od 1 lutego zmieni się rozkład funkcjonowania linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Zobacz, jak będą kursować autobusy i trolejbusy.

 

Uruchomiona zostanie nowa linia nr 11, która kursować będzie po trasie: os. Widok – Jana Pawła II – Diamentowa – Wrotkowska – Nowy Świat – Kunickiego – Plac Bychawski – al. Piłsudskiego – Lipowa – al. Racławickie – al. Długosza – Popiełuszki – Poniatowskiego – al. Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – Elsnera – Związkowa (wybrane kursy przez ul. Ceramiczną – Rapackiego i Bursaki) – Związkowa – Węglarza.

Linia kursować będzie tylko w dzień powszedni z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych i 60 minut poza szczytem.

 

Linie nocne pozostają w obecnie funkcjonującym kształcie tj. we wzmocnionej częstotliwości, czyli dwie noce w tygodniu – z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę – w godzinach 23.00-2.30, co pół godziny.

 

Wydłużone zostaną wybrane kursy linii nr 30 w dzień powszedni do miejscowości Smugi, a linia nr 75 zostanie zlikwidowana. Pasażerowie, którzy posiadają aktywny bilet okresowy obowiązujący na trasie linii nr 75 będą mogli korzystać z pojazdów linii nr 30 do końca ważności biletu. Istnienie również możliwość zamiany numeru linii 75 na inny dowolny numer w Biurze ZTM w Lublinie.

 

Wybrane kursy linii nr 35 zostaną wydłużone w dni powszednie do przystanku Świdnik – stadion 02 ulicami: …. – Racławicka – al. Lotników Polskich – Sportowa. Dla tej linii zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek o nazwie Kusocińskiego.

 

W soboty i niedzielę wprowadzony zostanie dodatkowy kurs na linii nr 25 po godz. 22 z przystanku Park Bronowice w kierunku Prawiednik.

 

Korekta rozkładów linii nr 2, 4, 7, 13 i 152. Więcej szczegółów na stronie http://ztm.lublin.eu.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.