Rozbudują stadion „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej. Umowa podpisana, prace mogą ruszać

Rusza rozbudowa stadionu MKS Sygnał
Rusza rozbudowa stadionu MKS Sygnał | fot. Sygnał Lublin

Rusza rozbudowa i remont budynku szatniowego wraz z robotami towarzyszącymi na stadionie „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej. Miasto podpisało już umowę. Wykonawca ma rok na realizację prac budowlanych.

Nowy budynek szatniowy

W ramach inwestycji nastąpi rozbudowa i remont istniejącego budynku szatniowego. Zakres przewidzianych robót budowlanych obejmuje wyburzenie istniejących schodów i platformy z murkiem od strony zachodniej budynku oraz dobudowanie w tym miejscu nowej części.

Istniejący budynek jest dwukondygnacyjny, wzniesiony metodą tradycyjną o łącznej powierzchni użytkowej 236 m2. Nowy obiekt będzie również składał się z dwóch kondygnacji i przylegał do budynku od strony południowo-zachodniej. Dzięki rozbudowie zwiększy się powierzchnia użytkowa zaplecza o blisko 230 m2.

Istniejące szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze przejdą generalny remont z pełną wymianą infrastruktury i tynków oraz malowaniem. W nowej części w przyziemiu znajdą się z kolei dwa nowe pomieszczenia gospodarcze do przechowywania sprzętu oraz trzy toalety, zaś na kondygnacji wyższej – pokój sędziów, trzy szatnie i natryski.

Prace obejmą także ocieplenie ścian zewnętrznych, obróbki blacharskie, naprawę istniejącego pokrycia dachowego i izolację pionową fundamentów. Obiekt otrzyma także nową jednolitą elewację. Inwestycja zakłada również wykonanie niezbędnych robót sanitarnych, instalacji ciepłej i zimnej wody, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechnicznej.

Koszt przebudowy, zgodnie z umową, wyniesie ponad 2,6 mln zł. Wykonawcą jest firma JUR-BUD Usługi Budowlane z Lublina. Inwestycja jest realizowana w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego.

O stadionie

Stadion MKS Sygnał w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej powstał w latach 60. ubiegłego wieku. W 2020 roku obok płyty głównej stadionu oddano do użytku boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem. Dzięki realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego na obiekcie przy ul. Zemborzyckiej stale poszerzana jest oferta zajęć sportowych dla korzystających z niego uczniów VI LO, członków klubu MKS Sygnał i mieszkańców Lublina. W 2020 roku, z projektu „Sygnał od nowa”, zakupiono 13 specjalistycznych urządzeń do pielęgnacji murawy, w tym ciągnik, kosiarkę, aerator i wózek do malowania linii, a w kolejnym – wykonano profesjonalne nawodnienie boiska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.