Rowery miejskie nie stoją bezużyteczne. W tym roku wypożyczono je blisko 125 tysięcy razy

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego na ul. Zamojskiej
Mężczyzna wypożyczający rower miejski | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie przybywa rowerzystów! Dotychczas z miejskich rowerów korzystano blisko 125 tysięcy razy, czyli więcej niż przez cały ubiegłoroczny sezon. W naszym mieście do dyspozycji mieszkańców i gości jest 625 rowerów miejskiego systemu.

Mieszkańcy chętnie korzystają z miejskich rowerów

Lubelski Rower Miejski wystartował 21 marca i do tej pory wypożyczono go ponad 124,8 tys. razy, a liczba jego użytkowników wynosi 19,6 tys. W samym okresie wakacyjnym, czyli od 24 czerwca do końca sierpnia liczba wypożyczeń przekroczyła 47,8 tys., a z LRM skorzystało ponad 4,7 tys. nowych użytkowników.

Porównując aktualne dane z tymi sprzed kilku lat, to z roku na rok liczba wypożyczeń wzrasta. W roku 2021 było to blisko 76,5 tys., na koniec minionego sezonu prawie 120 tys., a w tym roku, tylko na koniec sierpnia, już 121,4 tys.

Rowery dotychczas pokonały dystans blisko 405 tys. km.

Rower miejski w Lublinie

W ramach miejskiej wypożyczalni Lubelski Rower Miejski użytkownicy mają do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 129 stacjach. Flota rowerów, przed startem systemu przeszła całkowitą renowację i zyskała nową kolorystykę oraz elementy graficzne wybrane w głosowaniu przez mieszkańców.

System LRM jest powiązany z komunikacją miejską, poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA. Oznacza to, że posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów.

Zobacz także: Koniec darmowej jazdy rowerami miejskimi. Od 15 maja nowa aplikacja i płatne przejazdy [CENNIK LRM]

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014 roku. Od tego roku system w zakresie zarządzania i obsługi przeszedł całkowicie w ręce miasta, a dokładnie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Rolę operatora na najbliższe sezony powierzono MPK Lublin.

Zobacz także: Lublin wyda ponad 10 milionów złotych na rowery miejskie

Korzystasz z miejskich rowerów? Czy wszystkie jednoślady były sprawne? Zostaw swoją opinię w komentarzu poniżej – anonimowo.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.