Lublin wyda ponad 10 milionów złotych na rowery miejskie

MPK Lublin będzie operatorem rowerów miejski przez najbliższe 5 lat
MPK Lublin będzie operatorem rowerów miejski przez najbliższe 5 lat | fot. Dominik Wąsik

W latach 2023-2027 operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego będzie MPK Lublin, które podpisało właśnie umowę w tej sprawie z Zarządem Transportu Miejskiego. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ponad 10 milionów złotych.

MPK nowym operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego

W piątek (18 listopada) podpisano umowę pomiędzy firmą MPK Lublin a Zarządem Transportu Miejskiego na obsługę Lubelskiego Roweru Miejskiego w latach 2023-2027. ZTM udzielił zamówienia z wolnej ręki podmiotowi zależnemu od zamawiającego, czyli tzw. in-house. Aktualna umowa z operatorem LRM, tj. spółką Nextbike Polska obowiązywała do końca listopada.

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zarządzaniu systemem Lubelski Rower Miejski, wraz z jego bieżącym utrzymaniem w postaci kompleksowego serwisu i magazynowania rowerów wraz z demontowalnymi elementami stacji rowerowych w oparciu o przekazaną przez ZTM infrastrukturę systemu.

Profity dla pasażerów komunikacji miejskiej

System LRM ma umożliwiać wypożyczenie i zwrot rowerów na stacjach rowerowych funkcjonujących w dotychczasowym systemie i stacjach pasywnych. ZTM wymaga przygotowania nowej aplikacji do wypożyczania rowerów miejskich, która ma być zintegrowana z systemem biletu elektronicznego Lubika. Ma to pozwolić pasażerom komunikacji miejskiej wypożyczyć rowery na preferencyjnych warunkach.

Zobacz także: MPK Lublin przejmie obsługę systemu rowerów miejskich. Nowa aplikacja, darmowe przejazdy dla pasażerów komunikacji miejskiej

Z dokumentu zamówienia możemy się dowiedzieć, iż MPK zamierza powierzyć integrację systemu LRM z systemem Lubika, oraz wykonanie aplikacji mobilnej, systemu informatycznego i strony internetowej zewnętrznej firmie. MPK oddeleguje również przygotowanie rowerów do nadchodzącego sezonu, wraz ze zmianą ich szaty graficznej.

Za 5-letnie utrzymanie systemu roweru miejskiego Lublin zapłaci 10 079 998,83 zł. Nowy sezon rowerów ruszy wiosną 2023 r. tj. od 1 marca. Do dyspozycji mieszkańców będzie ta sama infrastruktura, czyli 700 rowerów i 120 stacji.

Zobacz również: Hulajnogi na minuty dobijają rowery miejskie. Porażka zamiast rekordu. Najmniej wypożyczeń w historii

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.